با ما در تماس باشید

آيا مایل به دریافت آخرین اخبار، رویدادها و مقالات ما هستید؟ در این صورت می‌توانید در خبرنامه چترا مشترک شوید.
نام

 
راه‌های تماس

پست الکترونیک: info@chatrango.com

تلفن: ۴۴۲۰۴۲۹۵-۰۲۱ و ۴۴۲۷۹۴۵۴-۰۲۱ و ۴۴۲۳۷۸۱۰-۰۲۱

نشانی: تهران، آریاشهر ، فلکه اول صادقیه ، ساختمان پرنیان ، پلاک ۱۱۱۸، طبقه دوم، واحد ۶
14اسفند

توصیه به باشگاه های مثبت چترا و سایر سمن های فعال در حوزه افراد اچ آی وی مثبت

ایدز, اچ آی وی, کرونا, ویروس کرونا, چترا, توضیه, باشگاه, مثبت, سمن, فعال, حوزه, افراد, پیام, آوران, همیاری | اخبار و رویدادها, مقالات تخصصی | 0 نظر | بازدید (1030) | بازگشت|
0 ( 0 امتیاز)
|

کرونا ویروس می تواند از طریق مجراهای ورودی بدن مثل دهان، بینی، چشم و گوش (T-Zone ) وارد بدن شود. طبق تحقیقات این ویروس ۱۴ تا ۲۸ روز دوره نهفتگی دارد به این معنی که در این زمان ممکنه فرد علي الرغم انتقال به ديگران هیچگونه علایمی نداشته باشد.
از این رو افراد اچ آی وی مثبت که جهت خدمات درمانی به مراکز بهداشت مراجعه می نمایند و یا خدمات حمایتی از باشگاه های مثبت دریافت می کنند بهتر است در این ایام رفت و آمد های خود را محدود کرده و تا جای ممکن در منزل بمانند. در صورت خروج از منزل از ماسک و دستكش استفاده نمایند. در صورت امکان از وسایل نقلیه عمومی استفاده نکرده و در صورت اجبار، دستهای خود را مکرر ضدعفونی نمایند.
این روزها که بیماری کرونا و سرماخوردگی و آنفلوآنزا شایع تر هست بهتر است که تغذیه مناسب تری انتخاب گردد و تا جای ممکن میوه، آب میوه و سبزیجاتی مانند کرفس، هویج و سایر سبزیجات مفید را دریافت نمایند و آب کافی نیز نوشیده شود تا سیستم ایمنی بدن تقویت گردد. ویتامین سی به هر شکل برای بدن مفید بوده و سیستم دفاعی بدن را تقویت می کند.
افراد اچ آی وی مثبت که درمان مستمر خود را با نظر پزشک مصرف می کنند، می توانند ایمنی بدن خود را بالا برده و در برابر بیماری ها مقاوم تر باشند. افراد اچ آی وی مثبت که هنوز درمان دریافت نمی کنند و به دلیل انگ و تبعیض و یا ترس به مراکز درمانی مراجعه نمی کنند در این شرایط آسیب پذیر تر هستند. در صورتیکه مثبت هستید و درمان دریافت نمی کنید با پزشک مراکز مشاوره بیماریهای رفتاری مشورت نمایید.
سرعت شیوع کرونا بالاست به این دلیل که به راحتی روی اجسام میتواند زنده بماند و به فرد دیگری منتقل شود. پس مجدد تاکید می کنم که به محض دست زدن به وسایل ، دست خود را به صورت نزنند و به سرعت دست خود را به شیوه ای صحیح شستشو نمایند. در صورت استفاده از دستکش نیز مراقب باشند که دست خود را به صورت نزده و در زمان تعویض دستکش، آنها را در سطل زباله دربدار بیندازند و در محل های عمومی رها نکنند.
از افراد مثبت خواهمشندم که به این موارد دقت و توجه کافی داشته باشند :
خودداری از دست دادن با یکدیگر یا پرسنل مراکز
محدود کردن مراجعه خود به مراکز
شستشوی صحيح و مکرر دستها و یا ضدعفونی کردن آنها
خودداری از رفت و آمد زیاد و یا تجمع در مراکز
عدم استفاده از وسایل نقلیه عمومی در صورت امکان
مشورت با پزشک در صورت داشتن علایم سرماخوردگی، تب، سرفه و عطسه
سرفه کردن در آرنج به شیوه ای که باعث آلودگی هوا نشود(در صورت داشتن سرفه)
استفاده از تغذیه مناسب و تقویت کننده های سیستم دفاعی بدن
حفظ ارتباط تلفنی و آنلاین با مسولین مددکاری خود
 
مددکاران باشگاه های مثبت بهتر است که خدمات خود را به صورت تلفنی و آنلاین هماهنگ نمایند و تا جای ممکن این روزها جلسات و مشاوره ها را به تعویق بیندازند. مددکاران در صورت داشتن مراجع حضوری حتما از ماسک و دستکش استفاده کنند. مددکاران در خصوص بیماری کرونا و نحوه پیشگیری از آن شامل راههای انتقال بیماری کرونا، استفاده صحیح از ماسک، شستشوی صحیح دستها، عدم تماس با وسایل دیگران و اشیا، عدم دست دادن و عدم حضور در جمع تا جای ممکن و غیره که بتواند به حفظ سلامتی فرد کمک نماید؛ آموزشهای لازم را ارایه نمایند.
 
در پایان تاکید می کنم که با حفظ آرامش و رعایت موارد بهداشتی و نکات ایمنی که اعلام گردیده است میتوانید کمک نمایید سلامتی خود و دیگران حفظ شود و به آرامش جامعه کمک نماییم. لطفا جهت دریافت هرگونه اطلاعات و آموزش از سایت ها و شبکه های معتبر استفاده نمایید.

مطالب مرتبط

ارسال یک نظر